A napelem célja, hogy a Napból érkező sugarak fényenergiáját elektromos árammá alakítsa. Ezt a feladatot akkor tudja a legoptimálisabban ellátni, ha minél több napsugár, minél hatékonyabb begyűjtésére képes. De min múlik a hatékonyság?
A napsugarak „begyűjtése” akkor történhet a legnagyobb hatásfokkal, ha a sugárnyalábok merőlegesen érkeznek a napelem felületére. Mivel a Nap folyamatos mozgásban van (legalábbis, ha a Földet vesszük viszonyítási alapnak), az egyszerűbb napelemek azonban nem mozognak, így nem képesek követni az égitest pályáját, sokat számít, hogy nem csak a tökéletesen merőlegesen beeső sugarakból lehet energiát nyerni, hanem van egy bizonyos „tűréshatár” is. Ezzel együtt törekedni kell arra, hogy a Nap pályájára merőleges tájolással helyezzük ki a napelemeket. Ez hazánkban egyértelműen a déli irány, ugyanakkor természetesen a Föld más pontjain ettől eltérő lehet.
Ami a dőlésszöget illeti, azt a Nap delelési magasságához, illetve szezonális pályájához érdemes igazítani, amely minden évszakban más. Emiatt először érdemes eldönteni, hogy jellemzően télen vagy nyáron szeretnék kihasználni a Napból érkező energiát. A téli időszakban az átlagos delelési magasság 19° körül van, a nyári időszakban pedig 66° körül, ez nem kevés eltérést jelent, így a szezonális használat esetén érdemes igazodni hozzá. Ha azonban egész évben szükség van a napelem munkájára, és szeretnénk minden időszakban a lehető legtöbbet kinyerni belőle, egy átlagos szöget érdemes választani, ami hazánkban 45° körül van.
A Vadalarm napelem vásárlóinak a tájoláson kívül (a fentebb említett déli irányt kell eltalálni!) nem kell mással törődniük, hiszen a készülék olyan konzolra került rögzítésre, amelynek dőlésszöge a hazai viszonyok között télen-nyáron közel maximális kihasználtságot biztosít.
Nagyon lényeges szempont, hogy a napelem legalább 1,5-2 méteres póznára kerüljön, és ne legyen a környezetében semmilyen árnyékolás (faág, tető, épület stb.), mert az ronthatja a hatékonyságot.
A Vadalarm napelem fedőrétege tökéletesen időjárásálló, nem kell félteni még a jégesőtől sem. Ugyanakkor a rárakódott port, növényi részeket, egyéb szennyeződéseket érdemes róla rendszeresen eltávolítani, mert takarásként ronthatják a hatékonyságot.