Koronainfó: a kiszállítások továbbra is zökkenőmentesek. Intézkedéseinkről itt olvashatsz
Termékünket az állatok akusztikus riasztására alapozzuk, így jogos az elvárás, hogy ismerjük az állatok hallását. Tarts velünk írásunkban, és megosztjuk veled az elmúlt időszak tapasztalatait.
Nemrég tartottunk egy komolyabb tesztidőszakot. Na nem holmi szuper érzékeny mikrofonokkal bohóckodtunk. Immáron sokadszor, ismét kimentünk a terepre. Vittünk magunkkal egy kiszuperált ultrahangos vadriasztót is. Azért nevezem kiszuperáltnak, mert az alapverziót egy kicsit felbővítettük egy potméterrel, amivel lehetett állítani a kibocsátott hang frekvenciáját.
Felvonultunk egy magaslesre és vártunk. Nem tartott 10 percnél tovább, míg megjelentek az első őzek. Őket nem sokkal később követték a nyulak is. Sajnos vaddisznóval és szarvassal a tesztek alatt nem találkoztunk. Annyit biztosra sikerült megállapítanunk, hogy az őzeknek a hallása akár 25-26 kHz-ig is terjedhet, míg a nyulaké inkább csak az alsó-ultrahang tartományig (20-23kHz). Persze nem véletlenül üzemel a Vadalarm sem pont ezen a tartományon.
Arra gondoltunk, akkor már kibővítjük a számok körét olyan állatokkal is (a viszonyítás kedvéért), amik nem feltétlenül okoznak kárt a kukoricásban. Ilyen állat például a szintén ultrahanggal élő delfin, vagy denevér is. Így aztán kicsit még az interneten kutakodva sikerült is összehoznunk az alábbi szép grafikont:
Felhívnám a figyelmet, hogy a skála logaritmikus, tehát az alsóbb tartományokban levő viszonylag magas oszlopok igazából kevesebb frekvenciasávot fednek le, mint a felül lévők. Jól látható, hogy az ember hallása eléggé a középső tartományban helyezkedik el. De a fő következtetés számunkra, hogy tulajdonképpen az ultrahangot a következő, hétköznapjainkban is előforduló állatok hallhatják egyáltalán:
Tehát tessék például óvatosan bánni az ultrahangos madárriasztókkal, hiszen elég kevés az olyan madárfajok száma, amik egyáltalán hallhatják a hangját.
Könnyen találhatsz egyébként interneten különböző teszteket, amikkel a saját hallásodat is ellenőrizheted! Sajnos az én fülem tök süket 17,5kHz felett. Próbáld ki te is, hátha a tiéd jobb!
A leghatékonyabb módszer vadkár ellen: akár 90%-kal csökkentheti vadkárodat. Azonnali eredmények, pénz visszafizetési garancia.
Válaszolj 8 kérdésre és máris összeállítjuk személyreszabott villanypásztor rendszeredet!
Nézd meg a térképen, hogy ki használ Vadalarm terméket vagy termékeket. Szerte Magyarországon, sőt a határon túl is népszerűek a termékeink. Nálunk a minőségre épül a közösség! Tartozz te is a minőséget kedvelő gazdák körébe, válaszd a Vadalarm márkát!